Investigatívny novinár Martin Turček spomínal na Jána Kuciaka

Hosťom prvej zo série besied a workshopov pod názvom Nezabudneme... bol  investigatívny novinár a dátový žurnalista Martin Turček z portálu Aktuality.sk. Besedu pripravila Katedra žurnalistiky a nových médií FF UKF v Nitre v stredu 22. februára 2023. Budúcim novinárom rozprával o investigatívnej žurnalistike aj o tom, čo by mala spĺňať novinárska profesia. Ako kolega a kamarát Jána Kuciaka si zaspomínal aj na ich spoluprácu pri tvorbe investigatívnych článkov.Venoval sa aj otázke, ako sa za 5 rokov od vraždy Jána Kuciaka zmenila spoločnosť.
Martin Turček je jedným z novinárov portálu Aktuality.sk, ktorí prišli po vražde Jána Kuciaka na Katedru žurnalistiky a nových médií učiť investigatívnu žurnalistiku. Práve na podnet Jána Kuciaka vznikol na katedre tento predmet. V tejto súvislosti Martin Turček porozprával študentom aj o jeho skúsenostiach s výučbou na UKF v Nitre a opísal im náplň svojich seminárov.
Po skončení besedy s poslucháčmi bakalárskeho štúdia žurnalistiky Martin Turček porozprával o práci dátového a investigatívneho novinára aj v podcaste Katedry žurnalistiky a nových médií –Žurcast. Vypočuť si ho môžete na  Spotify.
Text: Mgr. Lucia Kučerová
Foto: Ing. Marián Mancír

5D4B2311

5D4B2369

5D4B2443

 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem