Anglický deň s detskou literatúrou už po štvrtýkrát v ZŠ Fatranská v Nitre

Dňa 7.12.2022 zavítalo jedenásť študentov tretieho ročníka učiteľského študijného programu anglický jazyk v kombinácii pod vedením Ivany Horváthovej z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UKF na Základnú školu Fatranská v Nitre s cieľom realizovať už po štvrtýkrát Anglický deň s detskou literatúrou.
Štyri skupiny študentov v zložení Laura Kušnierová a Martina Mirtová; Patrícia Čameková, Erika Krajčovičová, Františka Moravcová a Albert Martinček; Eva Trubáčiková a Natália Pekárová; Monika Morvayová, Veronika Tőreová a Henriett Domin si pre žiakov na základe nimi vybraných kníh z detskej literatúry Wolf in the Snow, Guess How Much I Love You, The Little Prince a Winnie the Pooh pripravili rôzne aktivity, počas ktorých si žiaci rozvíjali všetky štyri jazykové zručnosti, zlepšovali si zrakovú pamäť, pozornosť, koncentráciu, deduktívne a induktívne schopnosti, orientáciu v priestore, rozvíjali si analytické zručnosti a logické myslenie počas podnetných didaktických hier. Študenti učiteľských študijných programov pripravili pre šiestakov i aktivity s uplatnením metódy odpovede celým telom („Total Physical Response“), dramatické aktivity, pohybové aktivity a aktivity s interdisciplinárnym charakterom, ktoré súviseli s geografiou či biológiou a aktivity, ktoré rozvíjajú emocionálnu inteligenciu a sociálne zručnosti. Takmer šesťdesiat žiakov, ktorí na podujatí participovali, bolo na záver ocenených originálnymi tematickými diplomami, ktoré pre nich pripravili samotní študenti.
Touto cestou sa chceme poďakovať Mgr. Anite Balkovej, zástupkyni pre druhý stupeň ZŠ Fatranská v Nitre, za dlhodobú spoluprácu a pomoc počas celej prípravy podujatia, riaditeľke RNDr. Slavomíre Palkovej za súhlas s realizáciou podujatia a jeho podporu a všetkým dozor konajúcim učiteľkám a učiteľom počas celej realizácie podujatia.
Pevne veríme, že spolupráca so ZŠ Fatranská v Nitre sa bude v nasledujúcom období skvalitňovať a prehlbovať, a budeme tak spoločne vytvárať hodnotné príležitosti pre študentov, budúcich učiteľov, na rozšírenie portfólia ich pedagogických zručností a žiakov budeme tak motivovať k objavovaniu krásy detskej literatúry a obrázkových kníh počas zážitkového učenia.
Text a foto: Mgr. Ivana Horváthová, PhD. (FF UKF, Katedra anglistiky a amerikanistiky)

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem