Zorganizovali Aprílový lingvistický workshop

Na Katedre anglistiky a amerikanistiky FF UKF sa 21. a 22. apríla 2022 konal Lingpril – Aprílový lingvistický workshop. Katedra v online priestore privítala tri zahraničné hostky : Elizabeth Peterson (University of Helsinki, Fínsko) s workshopom o pragmatických výpožičkách z angličtiny do fínčiny, Fransinu Stradling (University of Huddersfield, Spojené kráľovstvo), ktorá naučila účastníkov pracovať v systéme Wmatrix 5 za účelom korpusovej lingvistickej analýzy, a Heini Kallio (University of Turku, Fínsko) sa podelila o skúsenosti z analýzy prozódie reči. Štvrtý workshop viedol vedúci katedry Štefan Beňuš, ktorý predstavil spoluprácu s doktorandkou Joannou Kruyt a voviedol účastníkov workshopu do metodiky výskumu rečového prispôsobovania sa pri deťoch s autizmom.
LINGPRIL
Hlavným cieľom Lingpril-u je voviesť študentov do aktuálnych lingvistických tém a zároveň ich inšpirovať k vlastnému bádaniu. Lingvistika sa niektorým môže javiť ako uzatvorená disciplína predpisujúca pravidlá používania jazyka. Po preniknutí do jej hĺbky však zisťujeme, že otvára nádherné okno do ľudskej mysle. Ústrednými otázkami workshopu sú: “Ako?” a “Prečo?”. Prečo je lingvistika zaujímavá a ako k nej experimentálne pristupovať?
Workshopov sa zúčastnilo dovedna približne 50 študentov, ku ktorým sa pripojilo niekoľko hostí z Masarykovej univerzity v Brne.
Text: Lucia Mareková, FF  Katedra anglistiky a amerikanistiky

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem