O preklade slovenskej literatúry do nemčiny

Pôdu Filozofickej fakulty UKF v Nitre navštívil 7. apríla 2022 uznávaný prekladateľ Mirko Kraetsch, ktorý sa vyše dvadsať rokov venuje prekladu zo slovenčiny a češtiny do nemčiny. Mirko Kraetsch prekladá beletriu, poéziu, drámu a publikuje v prestížnych nemeckých a rakúskych vydavateľstvách. V diskusii vystúpil s úspešným slovenským autorom a prekladateľom Michalom Hvoreckým – o. i. najprekladanejším súčasným autorom do nemčiny, pričom väčšina z jeho románovej tvorby vyšla práve v preklade renomovaného nemeckého prekladateľa.
1 1
Diskusia zameraná na zmapovanie stavu a perspektív slovenskej literatúry v nemeckom preklade, status prekladateľov v predmetných krajinách, vzbudila u kolegov i študentov veľký záujem, a preto veríme, že v budúcnosti sa nám ešte naskytne príležitosť privítať na našom pracovisku takúto osobnosť európskej prekladovej scény.
Podujatie zorganizovali Katedra translatológie a Katedra germanistiky FF UKF v Nitre v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave, Literárnym informačným centrom a prekladateľským spolkom Weltlesebühne.
3 1  2 1
Text a foto: PhDr. Andrej Zahorák, PhD., FF – Katedra translatológie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem